Két pályázat, három tanár a Hunfalvyból:
Ki a főnök? (Cseh Zsuzsanna és Forgács Balázs, BGSZC Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum)
„Az alapkérdés az volt, hogy melyik államnak van vezető szerepe Európában. A kérdés megválaszolására használható német nyelvű forrást kellett találnunk, amivel a diákok és mi is tudunk dolgozni. Ezeket a forrásokat a Német Statisztikai Hivatal online oldalán találtuk meg, ahol a különböző országokról, részletes információk vannak az alábbi területekről pl. gazdaság, pénzügy, népesség, egészség, oktatás/képzés, munkaerőpiac, életfeltételek, termelés/mezőgazdaság, külkereskedelem, közlekedés, környezet, energiafelhasználás és technológia.”
Tanulási eredmény: „A tényszerű információkat össze tudja foglalni, beszámolót tud róla írni és ki tudja fejezni a témával kapcsolatos véleményét, a különálló elemek összekapcsolásával.”
Tanulói önértékelés: „számomra jó volt, hogy le kellett győzni a többi országot, ami a végén nem sikerült, meg az is tetszett, hogy a tanárokkal is lehetett vitázni, meg a többiekkel is.”
Sajtó-Cél (Bakos András és Forgács Balázs, BGSZC Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum)
„Sajnos, manapság egyre kevesebben olvasnak írott sajtót. Szerencsére az újságosok még mindig gazdag kínálattal várják a vásárlókat. Most egy játékos feladat keretében megismertetjük a tanulókat a hazai sajtótermékekkel. … A csoportok nagyságától függően a feladat 2-4 tanórát vehet igénybe, a prezentációkkal és az értékelésekkel együtt. Célszerű a projekt végén megbeszélnünk, hogy a tanulók mit tanultak a feladatból, illetve mennyire tetszett nekik az „egymás pontozása” rendszer.”
Tanulási eredmény: „Marketing szempontból kritikusan szemléli a kapott sajtótermékek előlapjait.”
Tanulói önértékelés: „Szerintem jó volt, bár olyan témát kaptunk, ami nekem annyira nem tetszett. Szívesebben választottam volna másikat, de a helyzethez mérten szerintem jól megcsináltuk a feladatot. Sokaknak problémát okoz, amikor random csoportokat (vagy párokat) alakítanak ki, de nálunk ezzel nem volt probléma. Mindenki megfelelően végezte a dolgát, arányosan el tudtuk osztani a feladatokat, amiket mindenki meg is csinált rendesen. Tehát összességében mi sikeresen együtt tudtunk dolgozni.”
Vélemény, hozzászólás?